2016 SFTC Summer Track Meet #3

Kingsport, TN - 06/28/16 | Dobyns-Bennett High School
90 degrees & sunny | Registered: 114

100 m: Girls 5 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Veda Clabaugh             137 F     3 Kingsport     TN    0:29.3 
    2 Londyn Hatcher            126 F     4 Johnson City  TN    0:31.5 
    3 Audrey Eisenzopf          151 F     3 Johnson City  TN    0:32.6 
    4 Harlee Andes              278 F     4 Johnson City  TN    0:40.1 
	
100 m: Boys 5 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Byron Eisenzopf           147 M     5 Johnson City  TN    0:20.2 
    2 Andreas Bowman            138 M     5 Rogersville   TN    0:20.8 
    3 Brooks Merrill            117 M     4 Johnson City  TN    0:28.0 
    4 Pierce Adler              143 M     4 Kingsport     TN    0:28.4 
    5 Grey Kirkpatrick          290 M     4 Rogersville   TN    0:32.2 
    6 Alex Hoyle                123 M     3 Bristol       VA    0:41.7 
    7 Nolan Hatcher             125 M     2 Johnson City  TN    0:41.9 
	
100 m: Girls 6 - 7
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Michelle Lee              169 F     7 Johnson City  TN    0:16.5 
    2 Kadie Parham              297 F     7 Surgoinsville TN    0:19.8 
    3 Lauren Fish               177 F     6 Kingsport     TN    0:20.1 
    4 Berkeley Olinger          107 F     6 Blountville   TN    0:20.5 
    5 Luci Smith                103 F     6 Johnson City  TN    0:20.7 
    6 Emma Parks                168 F     7 Kingsport     TN    0:21.1 
    7 Isabella Terrazas         105 F     6 Johnson City  TN    0:22.0 
    8 Caitlyn Cavin             173 F     5 Fall Branch   TN    0:23.6 
	
100 m: Boys 6 - 7
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Nishanth Guntupalli       142 M     6 Johnson City  TN    0:19.7 
    2 Taylor May                167 M     7 Johnson City  TN    0:20.1 
    3 Forrest Bradley           299 M     7 Blountville   TN    0:22.1 
	
100 m: Girls 8 - 10
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Sasha Rose                134 F    10 Kingsport     TN    0:15.8 
    2 Cora Bradley              136 F    10 Blountville   TN    0:16.2 
    3 Sally McReynolds          110 F     8 Kingsport     TN    0:16.9 
    4 Allie Swann               157 F     9 Morristown    TN    0:17.2 
    5 Mia Sanders               154 F     9 Kingsport     TN    0:17.8 
    6 Caroline Clabaugh         141 F    10 Kingsport     TN    0:19.0 
    7 Rebekah Andes             279 F    10 Johnson City  TN    0:19.6 
    8 Callie Bradley            135 F     8 Blountville   TN    0:20.1 
	
100 m: Boys 8 - 10: Heat #1
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Kai Smith                 102 M     9 Johnson City  TN    0:15.3 
    2 Ryan Fish                 176 M     9 Kingsport     TN    0:15.7 
    3 Isaiah Peters-Daniels     172 M     9 Johnson City  TN    0:16.0 
    4 Hudson Clabaugh           139 M     8 Kingsport     TN    0:16.2 
    5 Noah Parks                165 M     9 Kingsport     TN    0:16.9 
    6 Unknown Runner                M                           0:17.2 
    7 Carter Cavin              171 M     8 Fall Branch   TN    0:17.6 
	
100 m: Boys 8 - 10: Heat #2
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Jaren Lee                 170 M     9 Johnson City  TN    0:15.1 
    2 Evan Holbrook             148 M    10 Johnson City  TN    0:16.9 
    3 Canaan Olinger            106 M     9 Blountville   TN    0:17.7 
    4 David Keller              132 M    10 Johnson City  TN    0:18.5 
    5 Timo Rathbun              115 M     8 Johnson City  TN    0:19.8 
    6 Daniel Keller             133 M     8 Johnson City  TN    0:21.2 
    7 Avery Guess               156 M    11 Johnson City  TN    0:22.0 
	
100 m: Girls 11 - 14
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Madison Ricketts          131 F    11 Kingsport     TN    0:14.3 
    2 Simbi Mushayamunda        114 F    12 Johnson City  TN    0:15.5 
    3 Evelyn Rathbun            113 F    11 Johnson City  TN    0:16.0 
    4 Eva Rathbun               116 F    11 Johnson City  TN    0:16.6 
	
100 m: Boys 11 - 14
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Christian Beidleman       145 M    12 Bristol       TN    0:14.0 
    2 Matthew Hensley           108 M    13 Jonesborough  TN    0:14.4 
    3 Ethan Lillycrop           128 M    14 Telford       TN    0:14.7 
    4 Eric McReynolds           111 M    11 Kingsport     TN    0:15.0 
    5 Aaron Frye                144 M    12 Bristol       TN    0:15.4 
    6 Ethan Crow                175 M    13 Kingsport     TN    0:15.9 
	
100 m: Men Open
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Chris Ricketts            284 M    39 Kingsport     TN    0:11.4 
    2 Daniel Lewis              150 M    16 Colonial Heig TN    0:11.9 
    3 Charlie Hale              298 M    51 Bristol       TN    0:15.5 
    4 Ben Perhne                159 M    17 Gate City     VA    0:17.9 
	
Mile: Boys & Girls 14 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time      Pace     
===== ======================== ==== === === ============= == ========= ===== 
    1 Carl Andes                280 M    12 Johnson City  TN    5:52.9  1:29 
    2 Ashlynn Roy               288 F    11 Jonesborough  TN    6:32.8  1:39 
    3 Jaren Lee                 170 M     9 Johnson City  TN    6:50.1  1:43 
    4 Ethan Crow                175 M    13 Kingsport     TN    6:59.8  1:45 
    5 Isaiah Peters-Daniels     172 M     9 Johnson City  TN    7:19.2  1:50 
    6 Bonnie Bradley            124 F    12 Blountville   TN    7:19.7  1:50 
    7 Madeleine Bradley         119 F    14 Blountville   TN    7:22.4  1:51 
    8 Evan Holbrook             148 M    10 Johnson City  TN    7:27.7  1:52 
    9 Sally McReynolds          110 F     8 Kingsport     TN    7:30.0  1:53 
   10 Reagan Guess              155 F    11 Johnson City  TN    7:31.8  1:53 
   11 Cora Bradley              136 F    10 Blountville   TN    8:03.1  2:01 
   12 Hannah Eisenzopf          149 F    10 Johnson City  TN    8:07.1  2:02 
   13 Noah Parks                165 M     9 Kingsport     TN    8:07.5  2:02 
   14 Ryan Fish                 176 M     9 Kingsport     TN    8:10.3  2:03 
   15 Rebekah Andes             279 F    10 Johnson City  TN    8:22.5  2:06 
   16 Mia Sanders               154 F     9 Kingsport     TN    8:23.0  2:06 
   17 Ava Sanders               153 F     9 Kingsport     TN    8:24.5  2:07 
   18 Liam Davis                118 M     8 Kingsport     TN    8:28.8  2:08 
   19 Canaan Olinger            106 M     9 Blountville   TN    9:01.6  2:16 
   20 Timo Rathbun              115 M     8 Johnson City  TN   10:12.5  2:34 
   21 Forrest Bradley           299 M     7 Blountville   TN   10:16.6  2:35 
   
Mile: Open
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time      Pace     
===== ======================== ==== === === ============= == ========= ===== 
    1 Warren Adler              146 M    35 Kingsport     TN    4:56.9  1:15 
    2 Alex Crow                 174 M    16 Kingsport     TN    5:36.1  1:25 
    3 Robert Wicker             180 M    38 Blountville   TN    5:39.2  1:25 
    4 Andrew Keys               282 M    17 Jonesborough  TN    5:41.0  1:26 
    5 Hannah Cutshall           120 F    20 Johnson City  TN    5:45.9  1:27 
    6 Robert Bradley            101 M    41 Blountville   TN    5:47.0  1:27 
    7 Travis Olinger            104 M    34 Blountville   TN    5:56.7  1:30 
    8 Andy Starnes              283 M    19 Limestone     TN    5:58.5  1:30 
    9 Becky Grindstaff          112 F    35 Corryton      TN    5:59.5  1:30 
   10 Brandon Devore            122 M    15 Jonesborough  TN    6:00.9  1:31 
   11 Joseph Dougherty          276 M    55 Kingsport     TN    6:02.3  1:31 
   12 Andee Swann               158 F    39 Morristown    TN    6:03.5  1:31 
   13 Richard Oreskovic         127 M    52 Kingsport     TN    6:14.1  1:34 
   14 Taylor Roy                287 F    14 Jonesborough  TN    6:20.1  1:36 
   15 Matthew Boothe            291 M    42 Saltville     VA    6:21.5  1:36 
   16 Jessica Remmert           161 F    33 Gray          TN    6:22.6  1:36 
   17 Jackson Boothe            294 M    14 Saltville     VA    6:23.1  1:36 
   18 Eric Dunbar               281 M    14 Jonesborough  TN    6:33.2  1:39 
   19 Lisa Hazlett              162 F    38 Gray          TN    6:44.1  1:42 
   20 Leisa Thomsen             182 F    35 Kingsport     TN    7:01.9  1:46 
   21 Mallorie Hatcher          130 F    33 Johnson City  TN    7:06.8  1:47 
   22 Collin Drinnon            289 M    16 Jonesborough  TN    7:35.3  1:54 
   23 Beth Lillycrop            129 F    48 Telford       TN    8:01.9  2:01 
   24 Charlie Hale              298 M    51 Bristol       TN    8:13.0  2:04 
   25 Jamie Roy                 285 F    39 Jonesborough  TN    8:13.6  2:04 
   26 Legrande Boyer            164 M    74 Kingsport     TN    8:54.2  2:14 
   
   
200 m: Boys & Girls 5 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Byron Eisenzopf           147 M     5 Johnson City  TN    0:46.7 
    2 Unknown Runner                M                           0:47.4 
    3 Charlotte Thomsen         181 F     5 Kingsport     TN    0:48.8 
    4 Caitlyn Cavin             173 F     5 Fall Branch   TN    0:56.8 
    5 Justin Wicker             178 M     4 Blountville   TN    0:59.8 
    6 Aubrey Hudnall            183 F     4 Kingsport     TN    1:00.4 
    7 Bridget Thomsen           179 F     3 Kingsport     TN    1:01.2 
    8 Brooks Merrill            117 M     4 Johnson City  TN    1:07.0 
    9 Londyn Hatcher            126 F     4 Johnson City  TN    1:13.1 
   10 Grey Kirkpatrick          290 M     4 Rogersville   TN    1:16.5 
   
200 m: Boys & Girls 6 - 7
 Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Michelle Lee              169 F     7 Johnson City  TN    0:38.2 
    2 Taylor May                167 M     7 Johnson City  TN    0:43.0 
    3 Nishanth Guntupalli       142 M     6 Johnson City  TN    0:43.6 
    4 Luci Smith                103 F     6 Johnson City  TN    0:46.8 
    5 Isabella Terrazas         105 F     6 Johnson City  TN    0:50.7 
    6 Forrest Bradley           299 M     7 Blountville   TN    0:59.1 
	
200 m: Girls 8 - 10
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Sasha Rose                134 F    10 Kingsport     TN    0:34.4 
    2 Sally McReynolds          110 F     8 Kingsport     TN    0:36.8 
    3 Cora Bradley              136 F    10 Blountville   TN    0:37.1 
    4 Allie Swann               157 F     9 Morristown    TN    0:39.7 
    5 Caroline Clabaugh         141 F    10 Kingsport     TN    0:42.7 
	
200 m: Boys 8 - 10: Heat #1
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Sean Lipscomb             187 M    10 Jonesborough  TN    0:34.6 
    2 Hudson Clabaugh           139 M     8 Kingsport     TN    0:35.8 
    3 Braxton Dixon             189 M     8 Johnson City  TN    0:36.8 
    4 Chapman Lipscomb          186 M     9 Jonesborough  TN    0:38.1 
    5 Liam Davis                118 M     8 Kingsport     TN    0:42.6 
    6 Avery Guess               156 M    11 Johnson City  TN    0:50.2 
	
200 m: Boys 8 - 10: Heat #2
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Jaren Lee                 170 M     9 Johnson City  TN    0:35.4 
    2 Isaiah Peters-Daniels     172 M     9 Johnson City  TN    0:39.6 
    3 David Keller              132 M    10 Johnson City  TN    0:40.7 
    4 Daniel Keller             133 M     8 Johnson City  TN    0:50.2 
    5 Timo Rathbun              115 M     8 Johnson City  TN    0:51.9 
	
200 m: Girls 11 - 14
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Madison Ricketts          131 F    11 Kingsport     TN    0:27.2 
    2 Simbi Mushayamunda        114 F    12 Johnson City  TN    0:30.8 
    3 Clara Lipscomb            185 F    11 Jonesborough  TN    0:32.5 
    4 Evelyn Rathbun            113 F    11 Johnson City  TN    0:32.8 
    5 Eva Rathbun               116 F    11 Johnson City  TN    0:33.3 
    6 Jordan McIntosh           292 F    11 Johnson City  TN    0:33.7 
	
200 m: Boys 11- 14 heat #1
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Christian Beidleman       145 M    12 Bristol       TN    0:29.3 
    2 Austin Kirkpatrick        286 M    13 Rogersville   TN    0:29.5 
    3 Eric Dunbar               281 M    14 Jonesborough  TN    0:29.8 
    4 Matthew Hensley           108 M    13 Jonesborough  TN    0:30.1 
    5 Aaron Frye                144 M    12 Bristol       TN    0:35.4 
    6 Ethan Crow                175 M    13 Kingsport     TN    0:40.1 
	
200 m: Boys 11- 14 heat #2
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Chris Ricketts            284 M    39 Kingsport     TN    0:23.8 
    2 Daniel Lewis              150 M    16 Colonial Heig TN    0:25.9 
    3 Zach Johnson              166 M    16 Kingsport     TN    0:27.6 
    4 Porter Thomsen            184 M    34 Kingsport     TN    0:27.8 
    5 Erin Fuller               296 F    15 Jonesborough  TN    0:28.1 
    6 Logan Vincent             293 M    21 Kingsport     TN    0:28.9 
    7 Travis Olinger            104 M    34 Blountville   TN    0:29.3 
    8 Ben Perhne                159 M    17 Gate City     VA    0:37.9 
	
800 m: Boys & Girls 14 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Phillip Roark             152 M    14 Bluff City    TN    3:00.0 
    2 Ashlynn Roy               288 F    11 Jonesborough  TN    3:26.0 
    3 Bonnie Bradley            124 F    12 Blountville   TN    3:32.2 
    4 Allie Swann               157 F     9 Morristown    TN    3:32.8 
    5 Madeleine Bradley         119 F    14 Blountville   TN    3:40.3 
    6 Reagan Guess              155 F    11 Johnson City  TN    3:43.0 
    7 David Keller              132 M    10 Johnson City  TN    3:44.2 
    8 Hannah Eisenzopf          149 F    10 Johnson City  TN    3:47.1 
    9 Nishanth Guntupalli       142 M     6 Johnson City  TN    3:47.5 
   10 Cora Bradley              136 F    10 Blountville   TN    4:10.5 
   11 Taylor May                167 M     7 Johnson City  TN    4:15.6 
   12 Evelyn Rathbun            113 F    11 Johnson City  TN    4:19.0 
   13 Byron Eisenzopf           147 M     5 Johnson City  TN    4:19.4 
   14 Lorena Grace Lipscomb     188 F     4 Jonesborough  TN    5:36.3 
   
800 m: Open
 Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Jeamy Williams            295 M    15 Surgoinsville TN    2:16.1 
    2 Zach Johnson              166 M    16 Kingsport     TN    2:17.3 
    3 Warren Adler              146 M    35 Kingsport     TN    2:17.7 
    4 David Cannon              277 M    51 Glade Spring  VA    2:19.4 
    5 Austin Kirkpatrick        286 M    13 Rogersville   TN    2:22.6 
    6 Robert Wicker             180 M    38 Blountville   TN    2:32.2 
    7 Ryan Lupi                 140 M    20 Kingsport     TN    2:33.8 
    8 Porter Thomsen            184 M    34 Kingsport     TN    2:34.9 
    9 Robert Bradley            101 M    41 Blountville   TN    2:40.5 
   10 Hannah Cutshall           120 F    20 Johnson City  TN    2:47.4 
   11 Andee Swann               158 F    39 Morristown    TN    2:58.6 
   12 Eric Dunbar               281 M    14 Jonesborough  TN    3:02.5 
   13 Meredeth Perhne           160 F    46 Gate City     VA    3:47.4 
   
400 m: Girls 10 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Sasha Rose                134 F    10 Kingsport     TN    1:26.1 
    2 Hannah Eisenzopf          149 F    10 Johnson City  TN    1:38.1 
    3 Cora Bradley              136 F    10 Blountville   TN    1:38.9 
    4 Allie Swann               157 F     9 Morristown    TN    1:42.7 
    5 Michelle Lee              169 F     7 Johnson City  TN    1:49.9 
    6 Emma Parks                168 F     7 Kingsport     TN    1:57.8 
    7 Caitlyn Cavin             173 F     5 Fall Branch   TN    2:12.9 
    8 Lorena Grace Lipscomb     188 F     4 Jonesborough  TN    2:27.0 
	
400 m: Boys 10 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Sean Lipscomb             187 M    10 Jonesborough  TN    1:22.4 
    2 Hudson Clabaugh           139 M     8 Kingsport     TN    1:24.2 
    3 Braxton Dixon             189 M     8 Johnson City  TN    1:31.7 
    4 Chapman Lipscomb          186 M     9 Jonesborough  TN    1:35.3 
    5 Carter Cavin              171 M     8 Fall Branch   TN    1:38.3 
    6 Timo Rathbun              115 M     8 Johnson City  TN    1:42.6 
    7 Nishanth Guntupalli       142 M     6 Johnson City  TN    1:45.2 
    8 Byron Eisenzopf           147 M     5 Johnson City  TN    1:54.9 
	
400 m: Girls 11 - 14
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Simbi Mushayamunda        114 F    12 Johnson City  TN    1:31.7 
    2 Bonnie Bradley            124 F    12 Blountville   TN    1:44.4 
    3 Jordan McIntosh           292 F    11 Johnson City  TN    2:09.7 
    4 Clara Lipscomb            185 F    11 Jonesborough  TN    2:11.9 
    5 Eva Rathbun               116 F    11 Johnson City  TN    2:12.1 
	
400 m: Boys 11 - 14
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Matthew Hensley           108 M    13 Jonesborough  TN    1:07.1 
    2 Christian Beidleman       145 M    12 Bristol       TN    1:11.3 
    3 Phillip Roark             152 M    14 Bluff City    TN    1:11.7 
    4 Aaron Frye                144 M    12 Bristol       TN    1:29.6 

400 m: Women
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Erin Fuller               296 F    15 Jonesborough  TN    1:07.4 
    2 Meredeth Perhne           160 F    46 Gate City     VA    1:35.3 
    3 Brooke Perhne             163 F    20 Gate City     VA    1:57.3 
	
400 m: Men
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Daniel Lewis              150 M    16 Kingsport     TN    0:58.4 
    2 David Cannon              277 M    51 Glade Spring  VA    1:02.2 
    3 Robert Bradley            101 M    41 Blountville   TN    1:07.1 
    4 Matthew Boothe            291 M    42 Saltville     VA    1:14.5 
    5 Legrande Boyer            164 M    74 Kingsport     TN    1:48.6 
	
100 m Hurdles: Girls 14 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Madison Ricketts          131 F    11 Kingsport     TN    0:18.3 
    2 Clara Lipscomb            185 F    11 Jonesborough  TN    0:23.9 
    3 Bonnie Bradley            124 F    12 Blountville   TN    0:26.7 
    4 Cora Bradley              136 F    10 Blountville   TN    0:29.3 
	
100 m Hurdles: Boys 14 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Aaron Frye                144 M    12 Bristol       TN    0:21.9 
    2 Jaren Lee                 170 M     9 Johnson City  TN    0:22.3 
    3 Sean Lipscomb             187 M    10 Jonesborough  TN    0:23.0 
    4 Isaiah Peters-Daniels     172 M     9 Johnson City  TN    0:23.4 
	
100 m / 110 m Hurdles: Open
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Chris Ricketts            284 M    39 Kingsport     TN    0:13.9 
    2 Phillip Roark             152 M    14 Bluff City    TN    0:21.3 
	
Long Jump: Girls
Place Name                 Bib Sex Age City          St 1st Jump 2nd Jump
===== ==================== === === === ============= == ======== ========
  1   Erin Fuller          296  F   15 Jonesborough  TN   14'3"   14'10"
  2   Reagan Guess         155  F   11 Johnson City  TN   10'0"    9'10"
  3   Bonnie Bradley       124  F   12 Blountville   TN   9'8"     7'11"
  4   Cora Bradley         136  F   10 Blountville   TN   9'3"     8'3"
  5   Callie Bradley       135  F   8  Blountville   TN   8'6"     7'5"
  6   Clara Lipscomb       185  F   11 Jonesborough  TN   8'5"     9'3"
  7   Simbi Mushayamunda   114  F   12 Johnson City  TN   8'0"     8'2"
  8   Eva Rathbun          116  F   11 Johnson City  TN   7'6"     8'0"
  9   Evelyn Rathbun       113  F   11 Johnson City  TN   7'4"     7'7"
  10  Hannah Eisenzopf     149  F   10 Johnson City  TN   7'7"     7'4"
  11  Lauren Fish          177  F   6  Kingsport     TN   6'5"     5'7"
  12  Lorena Grace Lipscomb188  F   4  Jonesborough  TN   5'11"
  13  Berkeley Olinger     107  F   6  Blountville   TN   5'0"     5'7"
  14  Charlotte Thomsen    181  F   5  Kingsport     TN   5'0"     5'1"
  15  Aubrey Hudnall       183  F   4  Kingsport     TN   4'7"     3'0"
  16  Londyn Hatcher       126  F   4  Johnson City  TN   4'0"     4'4"
  17  Bridget Thomsen      179  F   3  Kingsport     TN   4'0"     4'0"
  18  Audrey Eisenzopf     151  F   3  Johnson City  TN   3'0"
  
Long Jump: Boys
Place Name                 Bib Sex Age City          St 1st Jump 2nd Jump
===== ==================== === === === ============= == ======== ========
  1   Phillip Roark        152  M   14 Bluff City    TN   12'2"    12'7"
  2   Eric McReynolds      111  M   11 Kingsport     TN   11'8"    11'1"
  3   Aaron Frye           144  M   12 Bristol       TN  10'10"   10'10"
  4   Ethan Lillycrop      128  M   14 Telford       TN   10'5"
  5   Kai Smith            102  M   9  Johnson City  TN   9'9"     10'1"
  6   Jaren Lee            170  M   9  Johnson City  TN   9'10"    9'10"
  7   Ryan Fish            176  M   9  Kingsport     TN   9'0"     9'9"
  8   Canaan Olinger       106  M   9  Blountville   TN   8'2"     9'7"
  9   Boaz Lipscomb        187  M   10 Jonesborough  TN   8'3"     9'3"
  10  Isaiah Peters-Daniels172  M   9  Johnson City  TN   8'5"     7'4"
  11  Andreas Bowman       138  M   5  Rogersville   TN   6'0"     8'0"
  12  Chapman Lipscomb     186  M   9  Jonesborough  TN   7'0"     7'11"
  13  Carter Cavin         171  M   8  Fall Branch   TN   7'7"     7'10"
  14  David Keller         132  M   10 Johnson City  TN   7'5"     7'7"
  15  Avery Guess          156  M   11 Johnson City  TN   7'4"     6'10"
  16  Daniel Keller        133  M   8  Johnson City  TN   6'9"     5'0"
  17  Forrest Bradley      299  M   7  Blountville   TN   6'7"     6'6"
  18  Nishanth Guntupalli  142  M   6  Johnson City  TN   5'11"    6'3"
  19  Byron Eisenzopf      147  M   5  Johnson City  TN   6'0"
  20  Xavier Smalley       999  M   5  Kingsport     TN   5'11"    6'0"
  21  Jack Bradley         300  M   5  Blountville   TN   4'4"     4'4"
  22  Pierce Adler         143  M   4  Kingsport     TN   4'0"     4'3"
  23  Patrick Bradley      998  M      Blountville   TN   3'6"     4'2"
  24  Grey Kirkpatrick     290  M   4  Rogersville   TN   3'0"     4'0"

Results by State of Franklin Track Club