2016 SFTC Summer Track Meet #4

Johnson City, TN - 07/12/16 | Science Hill High School
75 degrees and overcast | Registered: 90

100 m: Girls 5 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Charlotte Thomsen          57 F     5 Kingsport     TN    0:22.5 
    2 Charlotte Abel             38 F     4 Watauga       TN    0:29.1 
    3 Bridget Thomsen            58 F     3 Kingsport     TN    0:30.9 
    4 Audrey Eisenzopf           71 F     3 Johnson City  TN    0:31.2 
    5 Caroline Kirkland           4 F     2 Johnson City  TN    0:32.0 
    6 Londyn Hatcher             75 F     4 Johnson City  TN    0:32.5 
    7 Elizabeth Keller           48 F     4 Johnson City  TN    0:36.6 
    8 Isabella Whitten           10 F     3 Johnson City  TN    0:46.0 
	
100 m: Boys 5 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Byron Eisenzopf            70 M     5 Johnson City  TN    0:20.8 
    2 Andres Bowman              59 M     5 Rogersville   TN    0:21.1 
    3 Max Eakin                  19 M     5 Johnson City  TN    0:23.1 
    4 Krish Narang               45 M     5 Johnson City  TN    0:23.7 
    5 Brooks Merrill             25 M     4 Johnson City  TN    0:27.8 
	
100 m: Girls 6 - 7
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Lauren Fish                50 F     6 Kingsport     TN    0:17.8 
    2 Kadie Parham              196 F     7 Surgoinsville TN    0:19.6 
    3 Madison Baxter             66 F     7 Piney Flats   TN    0:23.8 
    4 Tilda Sullivan             67 F     7 Piney Flats   TN    0:27.2 
	
100 m: Boys 6 - 7
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Alexander Whitten           8 M     7 Johnson City  TN    0:20.5 
    2 Nishanth Guntupalli        32 M     6 Johnson City  TN    0:20.9 
    3 Evan Laster                37 M     7 Rogersville   TN    0:21.8 
    4 Aarav Narang               44 M     6 Johnson City  TN    0:22.3 
	
100 m: Girls 8 - 10
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Chase Wolfenbarger         54 F     9 Bluff City    TN    0:17.8 
    2 Aliah Laster               36 F     9 Rogersville   TN    0:18.2 
    3 Diya Reddy                 47 F    10 Johnson City  TN    0:19.3 
    4 Rebekah Andes             194 F    10 Johnson City  TN    0:20.0 
	
100 m: Boys 8 - 10: Heat #1
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Landon Smelser             27 M    10 Kingsport     TN    0:15.4 
    2 Ryan Fish                  51 M     9 Kingsport     TN    0:16.6 
    3 Evan Holbrook               9 M    10 Johnson City  TN    0:17.1 
    4 Haydon Smelser             31 M     8 Kingsport     TN    0:17.4 
    5 Neel Reddy                 46 M     8 Johnson City  TN    0:20.3 
	
100 m: Boys 8 - 10: Heat #2
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Zach Kirkland               1 M     8 Johnson City  TN    0:19.1 
    2 David Keller               43 M    10 Johnson City  TN    0:19.5 
    3 Preston Carney             11 M     9 Gray          TN    0:21.0 
    4 Daniel Keller              41 M     8 Johnson City  TN    0:22.9 
    5 Avery Guess                64 M    11 Johnson City  TN    0:24.3 
	
100 m: Boys 11 - 14
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Ethan Lillycrop            17 M    14 Telford       TN    0:15.7 
    2 Aaron Frye                200 M    12 Bristol       TN    0:16.0 
    3 Kordell Kandole            18 M    11 Elizabethton  TN    0:16.9 
    4 Aaron Allen                55 M    13 Elizabethton  TN    0:17.9 
	
100 m: Women Open
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Deepa Reddy                53 F    40 Johnson City  TN    0:29.6 
    2 Barbara Bogart            197 F    73 Elizabethton  TN    0:30.0 
	
100 m: Women Open
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Porter Thomsen             63 M    35 Kingsport     TN    0:13.5 
    2 Miguel Gutierraz           61 M    17 Johnson City  TN    0:14.6 
    3 Ronit Narang               60 M    38 Johnson City  TN    0:15.1 
    4 Michael Smelser            29 M    43 Kingsport     TN    0:15.5 
	
Mile: Boys & Girls 14 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time      Pace     
===== ======================== ==== === === ============= == ========= ===== 
    1 Bryson Livesay            195 M    12 Jonesborough  TN    5:57.9  1:30 
    2 Will Joyner                26 M    13 Jonesborough  TN    5:59.2  1:30 
    3 Rachel Dulaney              3 F    12 Jonesborough  TN    6:29.3  1:38 
    4 Landon Smelser             27 M    10 Kingsport     TN    6:52.3  1:44 
    5 Bonnie Bradley            191 F    12 Blountville   TN    7:09.1  1:48 
    6 Madeleine Bradley         192 F    14 Blountville   TN    7:12.4  1:49 
    7 Reagan Guess               65 F    11 Johnson City  TN    7:19.1  1:50 
    8 Evan Holbrook               9 M    10 Johnson City  TN    7:30.2  1:53 
    9 Amy Daves                  69 F    14 Blountville   TN    7:34.5  1:54 
   10 Andrew Keys                 2 M    17 Jonesborough  TN    7:44.6  1:57 
   11 Joshua Daves               72 M     9 Blountville   TN    8:12.5  2:04 
   12 Hannah Eisenzopf           68 F    10 Johnson City  TN    8:16.0  2:04 
   13 Rebekah Andes             194 F    10 Johnson City  TN    8:16.2  2:05 
   14 Byron Eisenzopf            70 M     5 Johnson City  TN    8:55.6  2:14 
   15 Zach Kirkland               1 M     8 Johnson City  TN    9:32.9  2:24 
   16 Madison Baxter             66 F     7 Piney Flats   TN   10:01.4  2:31 
   17 Tilda Sullivan             67 F     7 Piney Flats   TN   11:02.2  2:46 
   
Mile: Open
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time      Pace     
===== ======================== ==== === === ============= == ========= ===== 
    1 Michael Smelser            29 M    43 Kingsport     TN    5:25.4  1:22 
    2 Andrew Campbell            34 M    22 Bristol       VA    5:39.1  1:25 
    3 Andrew Keys                 2 M    17 Jonesborough  TN    5:39.4  1:25 
    4 Robert Bradley            190 M    41 Blountville   TN    5:43.5  1:26 
    5 Keith Moree                40 M    36 Johnson City  TN    5:44.2  1:27 
    6 Brandon Devore             42 M    15 Jonesborough  TN    5:50.6  1:28 
    7 Andy Starnes                7 M    19 Limestone     TN    5:51.7  1:28 
    8 Becky Grindstaff           30 F    35 Corryton      TN    5:59.1  1:30 
    9 Grayson Fugate             15 M    15 Jonesborough  TN    6:05.1  1:32 
   10 Taylor Roy                 22 F    14 Jonesborough  TN    6:09.1  1:33 
   11 Phillip Roark              74 M    14 Bluff City    TN    6:20.0  1:35 
   12 Eric Dunbar                13 M    14 Jonesborough  TN    6:28.7  1:38 
   13 Jessica Remmert            73 F    33 Gray          TN    6:35.1  1:39 
   14 Mike Merrill               28 M    38 Johnson City  TN    6:39.6  1:40 
   15 Matthew Rastall            39 M    15 Gray          TN    6:42.7  1:41 
   16 Clyde Kidd                 21 M    63 Kingsport     TN    6:43.4  1:41 
   17 Leisa Thomsen              62 F    35 Kingsport     TN    6:55.8  1:44 
   18 Karen Seiferth            198 F    58 Johnson City  TN    7:06.6  1:47 
   19 Bob Townsend              193 M    66 Limestone     TN    7:08.6  1:48 
   20 David Baxter               78 M    32 Piney Flats   TN    7:10.9  1:48 
   21 Garieann Fish              52 F    38 Kingsport     TN    7:22.8  1:51 
   22 Collin Drinnon             14 M    16 Jonesborough  TN    7:36.2  1:55 
   23 Jamie Roy                  23 F    39 Jonesborough  TN    7:58.1  2:00 
   24 Beth Lillycrop             16 F    48 Telford       TN    8:09.8  2:03 
   25 Kelsey Taylor               5 F    17 Limestone     TN    9:26.5  2:22 
   26 Donna Bays                199 F    51 Kingsport     TN   10:49.3  2:43 
   27 Danielle Tipton             6 F    34 Kingsport     TN   10:58.6  2:45 
   28 Barbara Bogart            197 F    73 Elizabethton  TN   11:57.3  3:00 
   
   
200 m: Girls 5 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Charlotte Thomsen          57 F     5 Kingsport     TN    0:48.2 
    2 Londyn Hatcher             75 F     4 Johnson City  TN    1:10.0 
    3 Caroline Kirkland           4 F     2 Johnson City  TN    1:11.8 
    4 Bridget Thomsen            58 F     3 Kingsport     TN    1:15.9 
    5 Elizabeth Keller           48 F     4 Johnson City  TN    1:20.5 
    6 Audrey Eisenzopf           71 F     3 Johnson City  TN    1:21.4 
    7 Isabella Whitten           10 F     3 Johnson City  TN    1:48.2 
   
200 m: Boys 5 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Andres Bowman              59 M     5 Rogersville   TN    0:46.4 
    2 Byron Eisenzopf            70 M     5 Johnson City  TN    0:47.5 
    3 Max Eakin                  19 M     5 Johnson City  TN    0:52.2 
    4 Krish Narang               45 M     5 Johnson City  TN    0:53.6 
	
200 m: Girls 6 - 7
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Lauren Fish                50 F     6 Kingsport     TN    0:44.5 
    2 Kadie Parham              196 F     7 Surgoinsville TN    0:47.4 
	
200 m: Boys 6 - 7
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Alexander Whitten           8 M     7 Johnson City  TN    0:43.4 
    2 Nishanth Guntupalli        32 M     6 Johnson City  TN    0:45.6 
    3 Evan Laster                37 M     7 Rogersville   TN    0:49.1 
    4 Aarav Narang               44 M     6 Johnson City  TN    0:49.5 
    5 Jack Bondwauver            79 M     5 Johnson City  TN    0:58.1 

200 m: Girls 8 - 11
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Sasha Rose                 77 F    11 Kingsport     TN    0:35.0 
    2 Chase Wolfenbarger         54 F     9 Bluff City    TN    0:39.5 
    3 Diya Reddy                 47 F    10 Johnson City  TN    0:42.2 
    4 Aliah Laster               36 F     9 Rogersville   TN    0:42.7 
    5 Hannah Eisenzopf           68 F    10 Johnson City  TN    0:44.0 
	
200 m: Boys 8 - 10: Heat #1
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Landon Smelser             27 M    10 Kingsport     TN    0:32.6 
    2 Ryan Fish                  51 M     9 Kingsport     TN    0:34.6 
    3 Haydon Smelser             31 M     8 Kingsport     TN    0:37.5 
    4 Evan Holbrook               9 M    10 Johnson City  TN    0:41.3 
    5 Zach Kirkland               1 M     8 Johnson City  TN    0:43.1 
    6 Neel Reddy                 46 M     8 Johnson City  TN    0:44.0 
    7 Daniel Keller              41 M     8 Johnson City  TN    0:50.6 
	
200 m: Boys & Girls 11 - 14
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Eric Dunbar                13 M    14 Jonesborough  TN    0:29.6 
    2 Will Joyner                26 M    13 Jonesborough  TN    0:30.0 
    3 Matthew Hensley            12 M    13 Jonesborough  TN    0:30.7 
    4 Chesni Wolfenbarger        49 F    12 Bluff City    TN    0:31.9 
    5 Rachel Dulaney              3 F    12 Jonesborough  TN    0:33.7 
    6 Kordell Kandole            18 M    11 Elizabethton  TN    0:35.2 
    7 Aaron Frye                200 M    12 Bristol       TN    0:36.3 
	
200 m: Women
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Breanna Roy                24 F    16 Jonesborough  TN    0:33.4 
    2 Brenda Brown               33 F    15 Elizabethton  TN    0:33.8 
    3 Deepa Reddy                53 F    40 Johnson City  TN    0:49.7 
    4 Barbara Bogart            197 F    73 Elizabethton  TN    1:07.8 
	
200 m: Men
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Porter Thomsen             63 M    35 Kingsport     TN    0:27.8 
    2 Michael Smelser            29 M    43 Kingsport     TN    0:30.2 
    3 Ronit Narang               60 M    38 Johnson City  TN    0:32.3 
    4 Miguel Gutierraz           61 M    17 Johnson City  TN    0:33.0 
	
800 m: Boys & Girls 14 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Bryson Livesay            195 M    12 Jonesborough  TN    2:56.3 
    2 Rachel Dulaney              3 F    12 Jonesborough  TN    3:07.1 
    3 Landon Smelser             27 M    10 Kingsport     TN    3:13.0 
    4 Haydon Smelser             31 M     8 Kingsport     TN    3:17.7 
    5 Reagan Guess               65 F    11 Johnson City  TN    3:18.4 
    6 Evan Holbrook               9 M    10 Johnson City  TN    3:20.2 
    7 Bonnie Bradley            191 F    12 Blountville   TN    3:20.5 
    8 Madeleine Bradley         192 F    14 Blountville   TN    3:24.1 
    9 Sasha Rose                 77 F    11 Kingsport     TN    3:29.2 
   10 Megan Eakin                20 F    10 Johnson City  TN    3:32.5 
   11 Kordell Kandole            18 M    11 Elizabethton  TN    3:32.8 
   12 Nishanth Guntupalli        32 M     6 Johnson City  TN    3:55.3 
   13 Avery Guess                64 M    11 Johnson City  TN    5:05.9 
   14 Krish Narang               45 M     5 Johnson City  TN    5:11.9 
   15 Aarav Narang               44 M     6 Johnson City  TN    5:17.2 
   
800 m: Open
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 David Cannon               35 M    51 Glade Spring  VA    2:21.1 
    2 Andrew Campbell            34 M    22 Bristol       VA    2:29.4 
    3 Michael Smelser            29 M    43 Kingsport     TN    2:35.4 
    4 Keith Moree                40 M    36 Johnson City  TN    2:36.6 
    5 Brit Griffin               76 F    16 Kingsport     TN    2:42.4 
    6 Breanna Roy                24 F    16 Jonesborough  TN    2:45.0 
    7 Brenda Brown               33 F    15 Elizabethton  TN    3:44.4 
    8 Barbara Bogart            197 F    73 Elizabethton  TN    5:39.5 
   
400 m: Girls 5 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Londyn Hatcher             75 F     4 Johnson City  TN    2:39.3 
    2 Elizabeth Keller           48 F     4 Johnson City  TN    2:49.1 
    3 Caroline Kirkland           4 F     2 Johnson City  TN    3:18.8 
	
400 m: Boys 10 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Nishanth Guntupalli        32 M     6 Johnson City  TN    1:46.2 
    2 Max Eakin                  19 M     5 Johnson City  TN    1:59.2 
    3 Aarav Narang               44 M     6 Johnson City  TN    2:06.4 
    4 Krish Narang               45 M     5 Johnson City  TN    2:10.5 
	
400 m: Girls 11 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Sasha Rose                 77 F    11 Kingsport     TN    1:26.1 
    2 Megan Eakin                20 F    10 Johnson City  TN    1:32.9 
    3 Aliah Laster               36 F     9 Rogersville   TN    1:52.1 
	
400 m: Boys 11 & Under
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Landon Smelser             27 M    10 Kingsport     TN    1:28.2 
    2 Haydon Smelser             31 M     8 Kingsport     TN    1:32.7 
    3 David Keller               43 M    10 Johnson City  TN    1:35.5 
    4 Evan Holbrook               9 M    10 Johnson City  TN    1:45.3 
    5 Daniel Keller              41 M     8 Johnson City  TN    1:55.7 
    6 Zach Kirkland               1 M     8 Johnson City  TN    1:56.7 
    7 Avery Guess                64 M    11 Johnson City  TN    2:33.4 

400 m: Girls 11 - 14
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Chesni Wolfenbarger        49 F    12 Bluff City    TN    1:21.6 
    2 Bonnie Bradley            191 F    12 Blountville   TN    1:23.0 
    3 Reagan Guess               65 F    11 Johnson City  TN    1:35.6 
	
400 m: 11 - 14
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 Matthew Hensley            12 M    13 Jonesborough  TN    1:07.5 
    2 Kordell Kandole            18 M    11 Elizabethton  TN    1:33.4 
	
400 m: Open
Place Name                     Bib# Sex Age City          St Time         
===== ======================== ==== === === ============= == ========= 
    1 David Cannon               35 M    51 Glade Spring  VA    1:01.9 
    2 Andrew Campbell            34 M    22 Bristol       VA    1:05.9 
    3 Michael Smelser            29 M    43 Kingsport     TN    1:12.9 
    4 Miguel Gutierraz           61 M    17 Johnson City  TN    1:16.6 
    5 Ronit Narang               60 M    38 Johnson City  TN    1:22.7 
    6 Barbara Bogart            197 F    73 Elizabethton  TN    2:38.6 

Results by State of Franklin Track Club